Search Staff DirectoryBúsqueda en el Directorio del Personal

CCSD59.org

Społeczność CCSD59 zjednoczyła się, aby pomóc ofiarom huraganu

English|Español|Polski

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, prawie nie można było włączyć telewizora, sięgnąć po gazetę lub zajrzeć do internetu, aby nie usłyszeć informacji na temat ludzi dotkniętych klęskami żywiołowymi w Teksasie, na Florydzie i w Puerto Rico. Wielu z nas słyszało lub czytało o zniszczeniach lub oglądało zdjęcia z następstw klęsk, które kosztowały życie, zdrowie, domostwa lub środki utrzymania wielu ludzi.

Przy tak dużej liczbie miejsc w Stanach Zjednoczonych dotkniętych klęską i potrzebujących pomocy, także w stanach okolicznych, w każdej klasie wśród naszych uczniów słychać było głośno o chęci działania i niesienia pomocy.

Jednym z założeń dystryktu CCSD59, jest Obywatelska i Globalna Odpowiedzialność, na którą składają się elementy, których można nie tylko nauczyć, pomagając ludziom dotkniętym huraganem, ale która wiąże się z głęboko zakorzenionym poczuciem humanitaryzmu i empatii. Elementy te obejmują:

 • Osobiste włączanie się w to, co się dzieje na szczeblu lokalnym i globalnym;
 • Okazywanie współczucia, empatii i szacunku; oraz
 • Przyczynianie się w znaczący sposób do wspierania szlachetnych działań

Podobnie jak wielu troskliwych ludzi na całym świecie, uczniowie CCSD59 i ich rodziny z całego dystryktu zadali to samo pytanie: jak możemy pomóc?

Uczniowie, rodziny, pracownicy i lokalna społeczność z każdej ze szkół CCSD59 zjednoczyły się, aby pomóc pokazać, jak daleko w obliczu kryzysu mogą sięgać współczucie, życzliwość i hojność. Chcielibyśmy podkreślić niektóre ze sposobów, dzięki którym nasz dystrykt wyciągnął pomocną rękę dla potrzebujących.

Jesteśmy niezwykle dumni z tych starań i ludzi, którzy się ich podejmują, bo z pewnością siła jest w liczbie. Zapraszamy do współpracy z naszymi uczniami i rodzinami, pracownikami i społecznością, zarówno w inicjatywach organizowanych przez nas, jak i w jakikolwiek inny sposób, aby pomóc tym, których dotknęły huragany.

Nasze serca i myśli będą nadal z wieloma rodzinami, które zostały dotknięte klęskami żywiołowymi, które zmieniły życie wielu obywateli na terenie całego kraju.

Aby złożyć donacje dla potrzebujących rodzin poprzez American Red Cross, kliknij here.

 

Byrd Low Byrd 2


Brentwood ElementaryPTO ze szkoły Brentwood wykorzysta fundusze z nadchodzącego rocznego jesiennego funduszu przewidzianego w razie kryzysu, Fun Run, i wystawi czek na rzecz organizacji wspomagającej lub zakupi książki i inne przybory szkolne, co zasili szkoły, które będą musiały zaopatrzyć się w nie na nowo.


Byrd ElementaryUczniowie i personel zbierali odzież i przybory toaletowe dla uczniów dotkniętych huraganem Harvey. Zbiórka odzieży została zasugerowana przez Głównego Urzędnika Wsparcia Szkolnego w Dystrykcie Szkolnym Houston, ponieważ większość rodzin dotkniętych powodzią musiała wyrzucić wszystkie ubrania z powodu uszkodzeń spowodowanych wodą oraz pleśnią. Uczniowie z Byrd pomogli uporządkować, rozpakować i złożyć ubrania, a potem spakować wiele pudeł, które następnie zostały wysłane do Teksasu. Sklep UPS z Elk Grove Village, zlokalizowany przy Arlington Heights Rd, wysłał wszystkie dwanaście dużych paczek, nie pobierając żadnych opłat.


Clearmont ElementaryPTO Clearmont zorganizowała imprezę w Buffalo Wild Wings w dniu 11 września. Loteria wspierająca pomoc poszkodowanym zawierała bilety na mecz Blackhawks, kolację i kino, a także prezent od Buffalo Wild Wings. Fundusze z loterii i ze sprzedaży obiadów w Buffalo Wild Wings zasiliły akcję pomocy o 750 dolarów.


Devonshire ElementaryW ramach akcji niesienia pomocy uczniowie i pracownicy zbierali pieniądze do końca września. Uczniowie z programu Dual Language z klasy piątej udekorowali słoiki, i zanieśli je do wszystkich sal lekcyjnych, aby użyć ich do zbierania pieniędzy, i napisali list do rodziców w językach angielskim i hiszpańskim, wyjaśniając, dlaczego zbierają pieniądze. Uczniowie byli odpowiedzialni za zbieranie darowizn i śledzenie w każdym tygodniu ilości zgromadzonych donacji. Amerykański Czerwony Krzyż otrzyma kwotę w wysokości 1,070 dolarów na pomoc potrzebującym.


Early Learning CenterZespoły pracowników szkoły uczestniczyły w “wojnie centowej”, ofiarowując wszystkie fundusze na pomoc potrzebującym. W wojnie na centówki każda grupa dysponuje wiadrem do zbierania monet lub banknotów. Wartość wszystkich groszy zbieranych przez grupę liczy się pozytywnie w stosunku do tej grupy, podczas gdy wartość innych monet lub banknotów jest odejmowana, co zachęca do umieszczania w wiadrze konkurenta donacji o większej wartości. Wojna na centy przyniosła 316 dolarów, a zespół, który wygrał, wybrał konkretną organizację charytatywną, do której ta darowizna trafiła.


Forest View Elementary – Uczniowie i pracownicy przyjęli pod opiekę szkołę podstawową Robinson w Teksasie, która wymaga całkowitej odbudowy. Według wypowiedzi dyrektora szkoły podstawowej Robinson, otrzymanej drogą mailową: “Z 284 szkół w HISD z powodu poniesionych szkód 2 placówki wymagają całkowitej odbudowy… Szkoła podstawowa Robinson jest jedną z tych dwóch szkół. Ponadto, 10 stóp od mojego kampusu uległy zniszczeniu domy, i wiele z naszych rodzin nie tylko poniosło całkowite straty, ale i doznało skrajnej traumy… W tej chwili organizuję relokację 676 uczniów i 54 pracowników, którzy mają liczne potrzeby: od wsparcia niezbędnego w sytuacjach kryzysowych do podstawowych przyborów szkolnych”. Społeczność Forest View zgromadziła 1000 dolarów, które zostaną przeznaczone na zakup kart upominkowych, aby pomóc tym szkołom, których problem dotyczy. Karty podarunkowe i karty wsparcia, sporządzane ręcznie przez uczniów, zostały przesłane do dyrektora szkoły podstawowej Robinson pod koniec września.


Friendship Junior High – Pani Davis współpracowała z uczniami, aby zebrać wiele przedmiotów potrzebnych dla rodzin i dla zwierząt domowych, które już zostały przesłane do  Teksasu. Ponadto, 20 września uczniowie i pracownicy mogli zapłacić jednego dolara za możliwość noszenia kapelusza podczas akcji “kapelusze dla ofiar huraganu”, aby zwiększyć świadomość wszystkich o społeczeństwie dotkniętym niedawnymi huraganami. Zebranych 130 dolarów zostanie rozdzielone między Amerykański Czerwony Krzyż, a Houston Humane Society. Wreszcie, nasi mieszkańcy: pani Hahn i pani Wing organizują kiermasz dobroczynny, na którym będą sprzedawane ciasta własnego wyrobu, a który odbędzie się w październiku; wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze trafią do Amerykańskiego Czerwonego Krzyża.


Robert Frost Elementary – podczas konferencji, która odbędzie się na początku października, uczniowie klas pierwszych i trzecich będą zbierać pieniądze, aby zakupić nowe książki dla szkoły w Teksasie. Podczas wspólnie spędzanego czasu wolnego uczniowie będą tworzyć plakaty reklamujące to wydarzenie i planować, które książki powinny zostać nabyte dzięki  zebranym środkom. Mają nadzieję, że uda im się zebrać wystarczające środki na zakup nowej książki dla każdej klasy dla wszystkich uczniów, a kiedy książki dotrą, porozmawiają o książce za pośrednictwem Facetime / Skype.


Grove Junior High School – 28 września uczniowie uczestniczyli w “Run for Relief” podczas zajęć wychowania fizycznego. Uczniowie poprosili sponsorów o darowizny, które zachęcą ich do pobicia ich osobistych rekordów podczas biegu. Lokalne firmy także przekazały środki na imprezę. Pracownicy mieli okazję dopingować uczniów, a podczas tego spotkania mogli też biegać razem z uczniami. Wydarzenie przyniosło 4.000 dolarów, a cały dochód z imprezy zostanie przekazany Amerykańskiemu Czerwonemu Krzyżowi w celu sfinansowania działań na rzecz pomocy.


Holmes Junior High – Uczniowie z klasy ósmej Advanced Language Arts rozpoczęli sprzedaż ciastek podczas domowych zawodów sportowych w piłkę koszykową, przeznaczając wszystkie wpływy na Amerykański Czerwony Krzyż. Cała szkoła planuje też zorganizować “wieczór filmu” lub “otwartą salę gimnastyczną” dla uczniów, przy czym wszelkie dochody z tych imprez przekazane Amerykańskiemu Czerwonemu Krzyżowi przeznaczone będą na pomoc poszkodowanym. Data imprezy zostanie ogłoszona, gdy będzie ustalona.


John Jay Elementary – Cała grupa klas czwartych wraz ze swoim nauczycielem będzie zbierała książki dla dzieci, aby pomóc wielu szkołom, które pytają o książki i materiały szkolne dla uczniów dotkniętych huraganem. Daty gromadzenia i logistyka są na etapie planowania.


Juliette Low Elementary – Przyjaciel rodziny jednego z asystentów dwujęzykowego programu w Low zabrał przedmioty, które zostały przekazane przez personel szkoły, do Houston. W ciągu zaledwie dwóch dni zebrano wiele toreb darowizn z konserwami, butelkowaną wodą i sokiem, odzieżą, ręcznikami papierowymi, przyborami toaletowymi i wieloma innymi, które zebrano dla obszarów objętych powodziami, które tych rzeczy potrzebują.


Ridge Family Center for Learning – Darowizny na przybory szkolne, mundurki szkolne, odzież, przybory toaletowe i inne rzeczy zostały zebrane przez wszystkich uczniów i pracowników Ridge i ich rodzin. Cała szkoła pracowała rano w piątek 22 września, aby przygotować rzeczy do wysyłki, od dekoracji pudełek i przygotowywania notatek, do pakowania, oklejania taśmą i przenoszenia pudełek. Po zakończeniu tych czynności, do szkoły podstawowej Guess w Beaumont w stanie Teksas zostanie wysłanych około 37 pełnych pudełek, w ramach programu “Adopt a Texas School”, aby pomóc uczniom i szkołom w zaopatrzeniu w potrzebne przedmioty. #adoptaTXclassroom


Rupley Elementary – PTO w Rupley przekaże fundusze zebrane na pierwszym spotkaniu “Food For Fundraiser”, w Lou Malnati, w środę, 4 października, od 11:00 do 12:00, na 1050 East Higgins Road, w Elk Grove Village. Wszystkie wpływy zostaną wysłane do Amerykańskiego Czerwonego Krzyża.


Salt Creek Elementary – Do Milby High School w Houston, w ramach programu “Adopt Texas School”, wysłano karty upominkowe o wartości ponad 800 dolarów do dyrektora szkoły. Karty upominkowe będą używane do nabycia przyborów szkolnych, żywności, kosmetyków i wielu innych podstawowych produktów, wskazanych przez dyrektora szkoły.


Ad Center: Przekazane przedmioty zebrano w centrum administracji Veterinary Speciality Center w Buffalo Grove (Centrum Weterynaryjnego) w celu ratowania bezdomnych zwierząt w Teksasie. Wiele toreb z kocami, ręcznikami, karmą dla psów i kotów, żwirkiem dla kotów i innymi niezbędnymi przedmiotami przywieziono do VSC, by wysyłać do Teksasu.

FJHS Homebase Hurricane Helpers1

 • DL Cover
  CCSD59 Invites You to Spanish Dual Language Parent Information NightsCCSD59 los invita a noches de información dual en español para padres

  CCSD59 Invites You to Spanish Dual Language Parent Information NightsCCSD59 los invita a noches de información dual en español para padres

  Members of the Multilingual Program in CCSD59 would like to once again invite parents to learn about the dual language opportunities throughout the district. If you…Los miembros del Programa Multilingüe en CCSD59 desean una vez más invitar a los padres a aprender sobre las oportunidades de lenguaje dual en todo…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • cover
  CCSD59 Students, Staff Relish in Giving Back During the HolidaysEstudiantes CCSD59, personal complacen en devolver durante las fiestas

  CCSD59 Students, Staff Relish in Giving Back During the HolidaysEstudiantes CCSD59, personal complacen en devolver durante las fiestas

  "If I could say one thing to the people I helped, it would be: it was a great thing helping you.” -Allison, fifth grade student…“Si pudiera decir una cosa a la gente a la que ayudé, sería: fue genial ayudar.” Allison, estudiante de quinto grado en Juliette Low En…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Board Updated Thumb 7
  CCSD59 2018 Proposed Tax Levy SummaryResumen del impuesto propuesto 2018 de CCSD59

  CCSD59 2018 Proposed Tax Levy SummaryResumen del impuesto propuesto 2018 de CCSD59

  Key Facts: A CCSD59 homeowner with a home valued at $249,250 would experience an estimated $3 increase in their annual tax bill as a result…Información clave: Un propietario de un hogar de CCSD59 con un valor de $249,250 experimentaría un aumento estimado de $3 en su factura de impuestos…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • hope center cover
  Admiral Byrd Students Making a Difference at Hope Center

  Admiral Byrd Students Making a Difference at Hope Center

  “The mission of this project is to bring hope to people who have cancer, to say to them that we care. We are doing this…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Brentwood Cover 2
  Former Brentwood student surprises sister, class after military trainingLa ex alumna de Brentwood sorprende a su hermana, clase después del entrenamiento militar

  Former Brentwood student surprises sister, class after military trainingLa ex alumna de Brentwood sorprende a su hermana, clase después del entrenamiento militar

    While Veterans Day was several weeks ago, a small gesture by a group of Brentwood students has extended the celebration into December. The Brentwood…Mientras que el Día de los Veteranos fue hace varias semanas, un pequeño gesto de un grupo de estudiantes de Brentwood extendió la celebración hasta…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • SCHOOL CLOSING THUMB 2
  School Cancelled - November 26, 2018 Escuela cancelada - 26 de noviembre de 2018

  School Cancelled - November 26, 2018 Escuela cancelada - 26 de noviembre de 2018

  Due to weather conditions, all CCSD59 schools will be closed on Monday, November 26, 2018. All CCSD59 activities at all schools are also canceled, including…Debido al mal clima, todas las escuelas de CCSD59 estarán cerradas el lunes, 26 de noviembre, 2018. Todas las actividades de las escuelas del Distrito…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Board Updated Thumb 7
  Winter Weather School Closing Guidelines 2018Pautas para el cierre de escuelas por clima invernal 2018

  Winter Weather School Closing Guidelines 2018Pautas para el cierre de escuelas por clima invernal 2018

  As we enter the winter months, CCSD59 would like to update you on decisions that contribute to closing school in the event of a weather-related…Estimados padres de familia y tutores: Al comenzar los meses de invierno, el Distrito 59 desea informarles acerca de las decisiones que contribuyen al cierre…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Rupley Breakfast
  Rupley Kicks off Thanksgiving Break with Breakfast

  Rupley Kicks off Thanksgiving Break with Breakfast

  “I am very thankful to find other parent volunteers who are like-minded and want to help the kids and support the school. I am also…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Survey Thumb
  2018-19 Parent Survey ResultsRESULTADOS DE LA ENCUESTA DE PADRES 2018/19

  2018-19 Parent Survey ResultsRESULTADOS DE LA ENCUESTA DE PADRES 2018/19

  CCSD59 would like to sincerely thank the 1,414 parents and guardians who participated in our Fall 2018 Parent Survey. This honest, in-depth feedback is invaluable…CCSD59 quisiera agradecer sinceramente a los 1,414 padres y tutores que participaron en nuestra encuesta de padres de otoño de 2018.  Esta retroalimentación honesta y…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Engineering Cover
  Engineering a Career PathUna trayectoria profesional a la Ingeniería

  Engineering a Career PathUna trayectoria profesional a la Ingeniería

  Not many programs allow students to hear from speakers that have been in outer space. That elite distinction translates to a reservoir of knowledge, one…No muchos programas permiten que los estudiantes escuchen a oradores que han estado en el espacio exterior. Esa distinción de élite se traduce en una…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Veronica Thumbnail
  Dual Language Student Inspires at Salt Creek Estudiante de lenguaje dual inspira en Salt Creek

  Dual Language Student Inspires at Salt Creek Estudiante de lenguaje dual inspira en Salt Creek

  Veronica Keigher was always destined for the dual language program at CCSD59. From the time she was born, her parents, Greg and Amy, made it…Veronica Keighner siempre estuvo destinada al programa de lenguaje dual en CCSD59. Desde el momento en que ella nació, sus padres, Grey y Amy, lo…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Forum Cover
  CCSD59 Invites You to Community Education ForumCCSD59 lo invita a participar en el Foro de educación comunitaria

  CCSD59 Invites You to Community Education ForumCCSD59 lo invita a participar en el Foro de educación comunitaria

  CCSD59 invites you to join us for a special Community Education Forum to learn and discuss how our students are being prepared to be successful…CCSD59 lo invita a unirse a nosotros en un Foro de educación comunitaria especial para aprender y analizar cómo se están preparando nuestros estudiantes para…

  Continue ReadingSiga Leyendo